Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Sińce pod oczami, przyczyny – poznaj je i wyeliminuj

Strona główna » Blog » Sińce pod oczami, przyczyny – poznaj je i wyeliminuj

Jeśli chodzi o sińce pod oczami, przyczyny mogą być różne. Zwykle nie są zależne od postępowania osoby, u której występują. Wyjątkiem są czynniki genetyczne oraz zasinienia występujące wraz z wiekiem. Trudno ich nie zauważyć, ponieważ mają charakterystyczne objawy. Znalezienie przyczyny sińców pod oczami jest ważne ze względów diagnostycznych i leczniczych. Rozpoznanie podłoża ich występowania pozwala podjąć skuteczną kurację. W tym artykule poznasz najczęstsze przyczyny ich występowania.

Sińce pod oczami – przyczyny związane ze zmęczeniem

Sińce pod oczami, przyczynyZa przyczynę sińców pod oczami można przede wszystkim uznać długotrwałe zmęczenie. Zwykle objawiają się one po nieprzespanej (lub źle przespanej nocy), na skutek wielogodzinnej pracy, braku odpoczynku albo z powodu chronicznego stresu. Wszystkie te elementy mają podobne podłoże. W związku ze zmęczeniem organizmu spowalniają naturalne mechanizmy i procesy, których przykładem jest krążenie limfy. Na skutek zmęczenia spowalnia krążenie limfy, czego efektem są zastoje przejawiające się w postaci obrzęków i bardziej widocznych zmarszczek pod oczami.

Sińce pod oczami – przyczyny genetyczne

Kolejną przyczyną sińców pod oczami są czynniki genetyczne. To oznacza, że nieestetyczne zmiany pod oczami powstają w wyniku predyspozycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Jak to jest możliwe?

Badania naukowe potwierdzają, że w naszym DNA są zapisane informacje o położeniu podskórnej tkanki tłuszczowej oraz sieci naczyń krwionośnych.

Niestety na tego typu czynniki nie mamy żadnego wpływu, choć można delikatnie ograniczyć ich pojawienie za pomocą zdrowej diety czy aktywności.

Poznaj skuteczne ćwiczenia na zmarszczki pod oczami

Izoze krem pod oczy

IZOZE EYEZLIKWIDUJ SIŃCE POD OCZAMI SKŁADNIKAMI AKTYWNYMIKUP TERAZ

Sińce pod oczami – przyczyny środowiskowe

Przyczyny sińców pod oczami mogą również wynikać z czynników środowiskowych, zwłaszcza stosowania niektórych używek, w tym:

  • kawy,
  • tytoniu,
  • alkoholu.

Ponadto okazuje się, że charakterystyczne zmiany pod oczami mogą być również spowodowane przez doświadczany stres, niewłaściwą pielęgnację albo nadmierną ekspozycję słoneczną, co zaliczamy również do czynników środowiskowych, zewnętrznych.

Sińce pod oczami – przyczyny związane z wiekiem

Rozważając przyczyny sińców pod oczami, należy przede wszystkim wskazać na wiek. Okazuje się podstawą przyczyną ich występowania jest właśnie wiek. Wraz z postępującymi procesami starzenia (słabnąca ilość kolagenu i elastyny w skórze, działanie wolnych rodników, słabsze mikrokrążenie) skóra pod oczami staje się bardziej delikatna i cieńsza. W związku z tym widoczność naczyń krwionośnych i włosowatych jest większa.

Sińce pod oczami – przyczyny i dalsze postępowanie

Rozpoznając przyczyny sińców pod oczami, można również skutecznie z nimi walczyć. Pierwszym krokiem w tym procesie jest wyeliminowanie przyczyny, następnie stosowanie dobrych kremów zawierających składniki aktywne pochodzenia naturalnego, które rozjaśnią okolice oka. Dzięki nim można osiągnąć naprawdę dobre rezultaty. Podsumowując, sińce pod oczami są popularną przypadłością, z którą można skutecznie walczyć. W profilaktyce natomiast bardzo ważne jest stosowanie zdrowej diety, regularne uprawianie sportu, a także systematyczne aplikowanie kremu na zmarszczki pod oczami.

Uwaga!

TERAZ na stronie izoze.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na zmarszczki pod oczami Izoze. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
2. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014
3. Jakimowicz-Klein B., Zmarszczki możesz je pokonać, 2006

10 głosów

Komentarze

agnieszka - 2021-04-20 09:22:22

jakie jeszcze skladniki aktywne dzialaja tam na since pod oczami?

Pantinka - 2021-02-18 15:32:41

Można :) Są składniki które rozjaśniają przecież skórę i przebarwienia na niej w tym też sińce pod oczami. Najbardziej znana jest chyba witamina C, a to masz na pewno w lusime, a wiem bo sprawdzałam przed kupnem haha.

Dumplings - 2021-02-04 13:52:26

Możliwe, ale nadal na genetyczne można coś zrobić, nie? Nie chce zabiegami ale domowymi sposobami i kosmetykami..

tamara123 - 2021-01-20 23:40:51

może masz tak już genetycznie? ja też przez długi czas nie miałam sińców a później się pojawiły. podobno moja mama też tak miała więc co w rodzinie to nie zginie. polecam ci dbać o sen, robić sobie okłady, a przede wszystkim nawilżać skórę 🙌

Nadya - 2021-01-11 15:42:31

To jeszcze moga byc nerki. Srawdz sobie moze moze tez je bo one tez potrafia rozwalic organizm.

Dżuliett - 2021-01-09 12:19:06

Od kilku miesięcy już się męczę, próbuję WSZYSTKIEGO. Chciałabym wiedzieć czemu mam te sińce pod oczami. przyczyny szukałam też w anemii i tarczycy, ale wszystko jest pod względem medycznym u mnie OK, więc ja już nie wiem.

Opinie o Izoze - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊