Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami – jak je robić?

Strona główna » Blog » Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami – jak je robić?

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami to całkowicie bezpieczny i naturalny sposób, by usunąć zmarszczki mimiczne.Regularnie wykonywane powodują, że skóra staje się wyraźnie napięta i ujędrniona, a także wygładzona i odżywiona. Już po kilku miesiącach systematycznej aktywności można cieszyć się promienną i zdrową skórą.

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami – rozluźnienie skóryĆwiczenia na zmarszczki pod oczami

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami, tak jak każdy trening należy rozpocząć od rozgrzewki, po której można przystąpić do aktywności właściwych, wykonywanych w następującej kolejności:

  • masaż okolic oczu (nakreślenie palcami linii brwi, a następnie delikatne uciskanie- około trzy razy),
  • rozluźnianie i napinanie powiek na przemian (albo z pomocą palca, który naciąga powiekę).

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami – mrużenie oczu

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami to między innymi mrużenie oczu, które często wykonujemy mimowolnie lub na skutek działania określonych czynników zewnętrznych (np. ostrego słońca). Aby poprawnie przeprowadzić ten rodzaj ćwiczenia, należy zacząć od naciągnięcia powiek. W tym celu należy położyć palec wskazujący na brwi i unieść delikatnie górną powiekę. W dalszej kolejności należy naprzemiennie zamknąć i otworzyć oko. Cała czynność powinna być jak najbardziej naturalna, nie wolno naciągać powieki na siłę, ale do momentu, kiedy czujemy jej naciągnięcie.

SPRAWDŹ: Dlaczego warto stosować naturalny krem pod oczy

Izoze krem pod oczy

IZOZE EYESKUTECZNA POMOC W WALCE ZE ZMARSZCZKAMI POD OCZAMIKUP TERAZ

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami – przewracanie oczami

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami polegają również na przewracaniu oczami. Jak zrobić to ćwiczenie? Należy poruszać gałkami ocznymi dookoła, jak i na boki oraz w górę i w dół. Można również wykonać nimi kształt ósemki. Takie ruchy pozwalają wzmocnić mięśnie i uelastycznić skórę.

Ćwiczenia na zmarszczki pod oczami – intensywne mruganie

Inne ćwiczenia na zmarszczki pod oczami polegają na intensywnym mruganiu, które również należy do codziennego arsenału zachowań ludzkich. Mimowolnie przymykamy powieki, by nawilżyć oko. Tym razem jest to jednak ruch kontrolowany, który powinien mieć maksymalnie szybkie tempo. Ćwiczenie powinno trwać około 30 sekund, w którym należy wykonać jak największą liczbę powtórzeń. Ważną wskazówką jest jednak to, by nie zamykać oka, ale mrużyć jak podczas sytuacji, gdy razi nas słońce. Po zakończeniu zadania, należy zamknąć powieki i odpocząć przez 10 sekund. Następnie powtórzyć czynność, wykonując trzy serie.

Ćwiczenia na zmarszczki wokół oczu – uśmiech z kurzą łapką w tle

Ćwiczenia na zmarszczki wokół oczu to również kontrolowane wywoływanie kurzych łapek. Podczas uśmiechu, zmruż oczy, a powstające w wyniku mimiki kurze łapki– przyciśnij opuszkiem środkowego palca. Ucisk działa jak żelazko, które wygładza zmarszczkę. Ucisk powinien być silny, ponieważ wtedy jest najbardziej efektywny.

Ćwiczenie powinno trwać około 10 sekund, należy wykonać trzy serie.

Podsumowując, ćwiczenia mogą skutecznie opóźnić moment powstawania zmarszczek, a nawet pomóc na powierzchowne oznaki starzenia. Aby jednak skutecznie im przeciwdziałać, warto wdrożyć kompleksowe działanie, które składa się z kilku metod. W tej grupie znajdują się między innymi: zdrowa dieta, optymalna ilość wody oraz krem pod oczy z naturalnych składników.

Uwaga!

TERAZ na stronie izoze.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na zmarszczki pod oczami Izoze. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
2. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010

4 głosów

Komentarze

aliayan - 2020-11-20 12:11:40

od miesiąca robię ćwiczenia na zmarszczki pod oczami i eeeeeeeeej.... no działa całkiem dobrze! widzę, ze jest całkiem dobry efekt.

yummy yummy - 2020-11-18 00:28:22

trochę objaśniłaś, bo bałabym się że mogę pogorszyć sytuację.

Paulina Cz. - 2020-11-16 09:54:44

One nie rozciągają twarzy xDDDDD Bardziej poprawiają krążenie i mięśnie twarzy. Źle zrobione masaże, bez olejków mogą rozciągać włókna kolagenowe hahahaha.

Katarynka23 - 2020-11-15 13:02:00

Ja bym chyba wolała iśc do specjalisty najpeirw po poradę, żeby nie wzorować się tylko na filmikach z yt, bo zaraz się okaże, że rozciągniemy sobie twarz

Małgosia - 2020-11-06 00:12:01

Moja mama od lat sobie rozciąga twarz powyżej brwi i faktycznie porównując ją z jej równieśniczkami widzę teraz jak małe ma kurze łapki np

Gina - 2020-11-04 18:44:41

taki masażyk z kilku ćwiczeń na zmarszczki pod oczami super wykonać przy porannym wcieraniu kremu w buzie, potem wejdzie nam to w nawyk, a może dać niezłą zmianę w skórze

Kup teraz
Izoze Eye

Zamów
129 zł
Cena standardowa:
179 zł

Najnowsze wpisy

Opinie o Izoze - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊