Cienie pod oczami – problem skóry dojrzałej
Strona główna » Blog » Cienie pod oczami – problem skóry dojrzałej
Cienie pod oczami są trudne do ukrycia, trudne do zlikwidowania i niestety niezależne od nas. Dotykają zarówno osoby o cerze dojrzałej, jak i osoby młode, a nawet dzieci. Jak to możliwe, że sińce pod oczami to tak powszechny problem?
Szukasz skutecznego sposobu na cienie pod oczami?
Najlepszym i doraźnym sposobem na delikatne cienie pod oczami są kremy. Jakich składników w kremach szukać? Pożądane w kremach na cienie są takie składniki, jak: olej z ogórka, ekstrakt z arniki czy kofeina. Oczywiście, krem nie pomoże na cienie powodowane paleniem papierosów, czy chorobami – wtedy trzeba sięgnąć po silniejsze środki. O tym, jak niwelować utrwalone cienie pod oczami dowiecie się w dalszej części artykułu.
Jakich składników szukać w dobrym kremie na cienie pod oczami? | |
Składnik: | Właściwości: |
Bioferment z aceroli |
|
Skwalan roślinny |
|
Olej z ogórka |
|
Ekstrakt z arniki |
|
Niacynamid |
|
Witamina C |
|
Kofeina |
|
Ekstrakt z drożdży |
|
Pantenol |
|
IZOZE EYESKUTECZNY KREM NA CIENIE WOKÓŁ OCZUKUP TERAZ
Cienie pod oczami – przyczyny powstawania
Przyczyny cieni pod oczami mogą być różne. Za cienie odpowiedzialne są naczynka limfatyczne, które u jednych są bardziej widoczne i nadają oprawie oczu lekko fioletowy kolor, u innych są niemal niewidoczne. Niestety ta przypadłość wymaga szerokiego wyjaśnienia, ponieważ czynników powodujących fioletowe cienie pod oczami jest wiele.
Do najczęstszych przyczyn powstawania zasinień należą:
- przemęczenie,
- uzależnienie od papierosów,
- nadużywanie alkoholu,
- choroby – to właśnie te, u dużej grupy osób wywołują cienie.
Choroby mające wpływ na cienie pod oczami
Największy wpływ na cienie pod oczami ma niedoczynność tarczycy, cukrzyca, choroby nerek i choroby układu krążenia. Uszkodzenie układu krążenia ma duży wpływ na sińce pod oczami, ponieważ właśnie ta przypadłość powoduje uwidocznienie się naczynek limfatycznych pod oczami.
Jednak choroby to nie wszystko. Na nieestetyczne, ciemne pod oczami zaokrąglenia ma wpływ również genetyka, czyli to, co odziedziczyliśmy po naszych przodkach. Skóra pod oczami jest bardzo wyjątkowa, znacznie cieńsza niż w innych partiach ciała w tym twarzy. Pozbawiona tłuszczu oraz gruczołów łojowych u jednych może być nieco grubsza, a u innych znacznie cieńsza, dlatego jedni mają zauważalnie duże i rzucające się w oczy cienie pod oczami, drudzy natomiast są ich pozbawieni całkowicie. Dlatego również możemy obserwować zasinienie oczu u dzieci i nie musi to świadczyć o chorobie czy też niepokoić. Sińce pod oczami mogą wynikać także o stanie chorobowym przejściowym- czyli momencie przeziębienia, zwykle znikają w momencie regeneracji organizmu zaraz po wyleczeniu.
Zobacz też: zmarszczki pod oczami
Przyczyn podkrążenia oczu jest wiele, jednak jedną z niepokojących jest zła dieta, pozbawiona zdrowych składników odżywczych takich jak warzywa, owoce, chude mięso i pełnowartościowe węglowodany, a nastawiona na jedzenie typu fast-food, które zawiera wiele substancji chemicznych, soli i cukru, oraz zbyt małe ilości przyjmowanych płynów. Nawodnienie jest bardzo ważnym elementem, ponieważ im mniej wody w organizmie, tym mniej jędrna i zdrowa skóra.
Cienie pod oczami zwykle są wynikiem zmęczenia organizmu lub starzenia się skóry – w takim wypadku warto sięgnąć po dobry krem pod oczy. Przewlekły charakter cieni pod oczami może być efektem palenia papierosów lub przyjmowania niektórych leków. Jednak wiele chorób może być powiązanych z cieniami pod oczami. Warto zwrócić uwagę, jeśli cieniom towarzyszą inne dolegliwości takie, jak: bóle głowy, sińce, utrata wagi. Cienie pod oczami są powiązane z niedoczynnością tarczycy, zapaleniem skórno-mięśniowym czy atopowym zapaleniem skóry. Jednak kiedy zamiast cieni pojawiają się sińce, obrzęki oczu lub bóle brzucha – należy udać się do lekarza specjalisty w celu skontrolowania pracy nerek, wątroby i śledziony – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Cosmetologica
Cienie pod oczami – profesjonalne zabiegi pod oczy
Zabiegi na cienie pod oczami mogą znacznie poprawić odróżniające się i różnie wyglądające fałdy skóry pod oczami. U jednych koncentrują się pod dolną powieką i wyglądają jak duży kolisty siniak, przypominający podkowę nazywaną powszechnie jako worki pod oczami. U innych zasinienie pojawia się od kącika łzowego i jest o wiele mniejsze, łatwiejsze do ukrycia.
Profesjonalne zabiegi, dzięki którym możemy poprawić stan cieni pod oczami to:
- HIFU Ultraformer III – działanie poprzez zogniskowaną falę ultradźwiękową, której zadaniem jest pobudzenie skóry do regeneracji, zmniejszenie obrzęku, napięcie i rozjaśnienie skóry pod oczami,
- laser Palomar Emerge – wykorzystuje wiązkę światła, która wzmacnia naczynia krwionośne, rozjaśnia cienie pod oczami
- laser frakcyjny – powoduje w skórze mikrouszkodzenia, które pobudzają włókna kolagenowe do odbudowy, przez co skóra pod oczami staje się grubsza i cienie pod oczami robią się mniej widoczne,
- mezoterapia igłowa – wprowadza w skórę igłami koktajle odżywcze, które wpływają na regenerację skóry, pobudzenie do odbudowy i zniwelowanie cienia,
- wypełnienie kwasem hialuronowym – powoduje wypełnienie skóry na długo, dodatkowo stymuluje naturalne procesy odbudowy.
Cienie pod oczami – zabiegi, które możemy wykonać w domu
Zabiegi na cienie pod oczami dzielą się na domowe oraz wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetologicznych, jednak skupimy się na tych, które możemy w łatwy sposób wykonać w domu. Sposób na cienie pod oczami jest łatwy ale długotrwały w stosowaniu. Należy się nastawić na regularność i konsekwencję.
Sposobem na zmniejszenie widoczności nieestetycznych zasinień jest:
- Okład zimnym kompresem– możemy wykorzystać uprzednio zaparzoną torebkę herbaty ziołowej, którą wsadzimy na 15 minut do zamrażalnika. Taki kompres przykładamy rano i wieczorem na skórę pod oczami,
- Okład z zimnego ogórka – nakładamy plastry wyciągniętego z lodówki ogórka, który zmniejszy obrzęk oraz odżywi skórę,
- Okład z aloesu – nakładamy rozcięty liść aloesu, który ma działanie liftingujące, odżywiające oraz napinające,
- Okład z ziół – rumianku, kory dębu, szałwii- są to zioła lecznicze, dlatego świetnie wpłyną na naczynia limfatyczne,
- Stosowanie naturalnego kremu na cienie pod oczami.
TERAZ na stronie izoze.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum przeciwzmarszczkowe pod oczy Izoze Eye. Kliknij i sprawdź!
Przy walce z sińcami pod oczami musimy wybrać odpowiedni krem pod oczy redukujący zasinienie. Kosmetyk powinien być jak najbardziej naturalny, bogaty w witaminy, wyciągi naturalne takie jak kofeina, aloes, świetlik, wyciąg z żurawiny czy pantenol i alantoina. Te składniki spowodują obkurczenie się naczyń, wyrównanie ciśnienia krwi, regenerację i zmniejszenie zaczerwienienia skóry oraz zadbają by dolna powieka była napięta. Ważne jest nakładanie kremu, mianowicie należy robić to delikatnie, tak, by nie uszkodzić naskórka podatnego na podrażnienia.
Jeśli wszelkie domowe sposoby zawiodą, możemy zaczerpnąć pomocy specjalisty w profesjonalnych salonach kosmetologicznych, jednak pamiętajmy, że początkowo możemy skorzystać z domowych zabiegów i kremów, które poprawią wygląd naszej skóry pod oczami.
IZOZE EYEKREM NA CIENIE POD OCZAMIKUP TERAZ
FAQ
1. Od jakiegoś czasu jestem przemęczona, staram się wysypiać, ale mimo to nie czuję się lepiej. Cienie pod oczami też nie znikają. Co można z tym zrobić?
To może być anemia lub inna choroba, dlatego trzeba zgłosić się do lekarza i zrobić podstawowe badania i w razie czego podjąć leczenie. Warto też zastosować krem na cienie pod oczami typu Izoze Eye, na bazie naturalnych składników z aktywnymi substancjami, takimi jak: bioferment z aceroli, kofeina, olej z ogórka, czy ekstrakt z arnika.
2. Cienie pod oczami mam od zawsze, można to jakoś jeszcze zlikwidować?
Cienie pod oczami mogą wynikać z tego, że organizm jest osłabiony, lub ze słabego odżywiania się. Warto zwrócić uwagę na te kwestie. Jak również pomyśleć o dobrej jakości kremie, który będzie zawierał naturalne składniki. W ten sposób stan skóry może się poprawić.
3. U mnie cienie pod oczami pojawiają się tylko czasem, czy zatem jest sens stosować jakiś preparat?
Już po 20. roku życia skóra wokół oczu zaczyna tracić cenne wartości i się starzeć, dlatego już wtedy warto zapobiec temu działaniu i zacząć stosować krem na bazie aktywnych składników z kofeiną i olejkiem z ogórka, np. z firmy Izoze Eye.
Bibliografia
1. Talib N., Młoda bez skalpela, 2016
2. Tazbir M., Kwas hialuronowy jako jedna z alternatyw w zapobieganiu starzenia się skóry, 2012
3. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016
4. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
Komentarze
czekoladowa - 2020-10-08 08:43:43
najlepiej zrobić tak czy inaczej sobie warto zrobić badania. zabiegi tylko zasłaniają problem bardzo często dlatego warto też wciąż jakieś konkretne preparaty na ten problem.
marta - 2020-08-17 18:10:12
w sumie wtedy po takim zabiegi trzeba nadal jeszcze coś robić?
Iga-Żebrowska - 2020-04-10 11:22:16
Z tego co kojarzę to HIFU jest jednym z popularniejszych zabiegów na redukcję cieni pod oczami, ale jak ktoś sie już na niego decyduje to polecam wybierać tylko profacjonalne kliniki medycyny estetycznej, a darować sobie te zwykłe gabinety kosmetyczne.
kulesza - 2020-04-08 21:07:21
ja juz mam dosyć swoich cieni pod oczami. Teraz mam urlop i trochę sobie odpocznę. Dobrze, że natknęłam się na ten artykuł. Prawdopodobnie również zaopatrzę się w krem na cienie pod oczami i będę go regularnie stosować.
Naomi - 2020-04-07 13:19:32
ja jakoś nie mam czasu na pawienie się w te domowe sposoby z ogórkiem, czy jakąś maseczką :D z tego powodu korzystam z kremu na cienie pod oczami.
OlpiaMilena - 2020-04-06 08:38:56
Pewnego razu zapisałam się na zabieg redukujący cienie po oczami, ale niestety na badaniu wstępnym okazało się, że nie mogę do niego przystąpić z powodu pewnych problemów zdrowotnych. Z tego powodu do dzisiaj korzystam z różnych balsamów nawilżających pod oczy, które w pewnym stopniu redukują zmarszczki na mojej twarzy.
ciastko-24411 - 2020-04-04 15:05:10
najlepszą opcją na cienie pod oczami jest klasycznie stosowanie naturalnego kremu, bogatego w dużą ilość składników aktywnych, które są wymagane do prawidłowej pielęgnacji zmarszczek na twarzy. Nie ma co się bawić w jakieś tam inwazyjne zabiegi. Trzeba odpowiednio wcześnie zacząć stosowanie kosmetyku i będziemy mogli się cieszyć gładką cerą na długie lata
Eliza_Kawik - 2020-04-03 18:47:23
Z okładów z zimnego ogórka na worki pod oczami kiedyś korzystałam. Testowałam również ten sposób z wsadzaniem łyżeczek do zamrażarki, a następnie przykładanie ich pod oczy. Sposoby na pewno bardzo orzeźwiające, ale jakoś efektów po nich nie zauważyłam.
perełka - 2020-04-03 10:48:25
Cienie pod oczami to ja mam od dziecka i jakoś nigdy nie narzekałam. Z kremów również nigdy nie korzystałam. Myślałam kiedyś nad skorzystaniem z specjalistycznych zabiegów, ale jak zobaczyłam ich cenę to mi sie odechciało