Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Co warto wiedzieć o zmarszczkach sennych?

Strona główna » Blog » Co warto wiedzieć o zmarszczkach sennych?

Zmarszczki senne to problem dość powszechny, z którego istnienia nie wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę. Tymczasem, nasze senne nawyki mają wpływ na sposób w jaki się starzejemy. Dobrze byłoby zatem dowiedzieć się czegoś na temat zmarszczek sennych. Przede wszystkim należy zapoznać się z ich przyczynami, jak również poznać metody, dzięki którym można zmniejszyć prawdopodobieństwo ich wystąpienia. 

Gdzie konkretnie pojawiają się zmarszczki senneGdzie konkretnie pojawiają się zmarszczki senne?

Zmarszczki senne pojawiają się przede wszystkim na twarzy i to właśnie najbardziej martwi większość osób. To przecież nasza cera najbardziej rzuca się w oczy.

Zmarszczki senne mogą pojawiać się na: 

  • czole
  • w okolicy oczu
  • na policzkach

Jeżeli chodzi o wygląd zmarszczek, ten ich rodzaj jest zazwyczaj niesymetryczny. Wynika to z faktu, iż zdecydowana większość z nas śpi w nocy na jednym z boków swojego ciała. Senne zmarszczki są najbardziej widoczne o poranku, bezpośrednio po wstaniu z łóżka. W ciągu dnia ulegają na szczęście częściowemu wygładzeniu.

Sprawdź jaki wybrać krem na powieki

Jakie są przyczyny zmarszczek sennych i u kogo pojawiają się najczęściej?

Zmarszczki senne pojawiają się tak naprawdę u każdego z nas. Wydaje się jednak, że problem ten nieco bardziej dotyczy kobiet. Ich skóra jest bowiem delikatniejsza, przez co wszelkie oznaki starzenia są na niej wcześniej widoczne. Przyczyną pojawiania się zmarszczek nocnych jest po prostu spanie na boku, z twarzą wtuloną w poduszkę. Problem nasila się, jeżeli poduszka wykonana jest z materiału mało przyjemnego w dotyku. Najmniej narażone na pojawienie się nocnych zmarszczek są oczywiście osoby śpiące na plecach. Nie każdemu jest jednak wygodnie w ten pozycji.

Izoze krem pod oczy

IZOZE EYEDOPEŁNINIE PIELĘGANCJI W FORMIE KREMU KUP TERAZ

Jak można opóźnić proces wystąpienia zmarszczek sennych?

Zmarszczki senne prędzej czy później dopadną każdego z nas. Stają się coraz bardziej widoczne w miarę upływającego czasu. Możemy jednak podjąć pewne działania, które opóźnią ich pojawienie się. Przede wszystkim, warto byłoby postarać się o zakupienie dobrej jakościowo poszewki na poduszkę. Wydaje się, że najlepiej będzie zainwestować w poszewkę wykonaną z jedwabiu. Jest on niezwykle przyjemny dla skóry i miły w dotyku. Dzięki spaniu na poduszce w jedwabnej poszewce, istnieje małe prawdopodobieństwo pojawiania się wyraźnych zmarszczek nocnych.

Jeżeli jesteśmy w stanie, warto byłoby wyrobić w sobie nawyk spania na plecach. Wówczas prawdopodobieństwo pojawienia się zmarszczek nocnych będzie naprawdę znikome. Należałoby także postarać się o odpowiednią profilaktykę przeciwzmarszczkową. Bardzo pomocne może okazać się stosowanie kremu bazującego na naturalnych składnikach aktywnych. Przydatne będą ekstrakty, woski, oleje czy wyciągi pochodzenia roślinnego.

Niesamowicie istotna jest także właściwie zbilansowana dieta, bogata w świeże owoce oraz warzywa. Przyda się nam także systematyczna aktywność fizyczna, dzięki której można usprawnić mikrokrążenie. Nie wolno zapominać także o nawadnianiu swojego organizmu. Warto wypijać przynajmniej półtora litra płynów dziennie. Najlepiej, jeżeli będzie to woda mineralna.

Podsumowując, bez trudu można stwierdzić, że nocne zmarszczki to problem, który dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Aby zminimalizować ich widoczność, należy spać na właściwie dobranej poszewce lub na plecach. Warto także dbać o stosowanie naturalnego kremu nawilżającego oraz o zrównoważoną dietę.


Bibliografia:

1. Cho EA., Cho EH., Choi SJ., Park KH., Kim SY., Jeong YJ., Ku CS., Ha BJ., Jang, DI., Chae HJ., Screening of Anti-wrinkle Resource from Herbal Medicinal Extracts and Stability Test of Its Cosmetic Products, 2011
2. Park S.N., Skin aging and antioxidants, 1997

7 głosów

Komentarze

Olga33 - 2024-03-22 08:47:11

Lubię spać na boku, więc zawsze ta twarz się odkształca tzn. są jakieś bruzdy po spanku :D

elfy - 2024-03-05 20:12:26

Są przecież jakieś poduszki nawet, które mają sprawiać by nie pojawiały się zmarszczki senne. nie mówię już nawet o poszewkach a właśnie o poduszkach. nie są tanie ale jestem ciekawa jak działają i jakby działały to może nawet bym kupiła.

sabina - 2024-02-29 13:11:19

jak się pije to mozna dostac zmarszczki, jak sie je to mozna dostac zmarszczek, przy paleniu to samo. zamarszczki senne juz nawet mnie nie dziwia 🙄

Opinie o Izoze - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊