Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Woda utleniona na twarz- czy warto ją stosować?

Strona główna » Blog » Woda utleniona na twarz- czy warto ją stosować?

Woda utleniona na twarz stanowi mało znany, ale kontrowersyjny sposób w pielęgnacji skóry. Dla wielu osób pozostaje przede wszystkim środkiem odkażającym rany. W związku z tym jest powszechnie dostępna w większości domowych apteczek. Można ją kupić nie tylko w aptece, ale również supermarkecie. Choć jej bazowe właściwości odnoszą się do dezynfekcji, może być również stosowana w innym celu. Jakie działanie zapewnia przemywanie twarzy wodą utlenioną?

Woda utleniona na twarzWoda utleniona na twarz – w jaki sposób działa na cienie pod oczami?

Wodę utlenioną na twarz można stosować w celach kosmetycznych, choć jej przeznaczenie odnosi się zwykle do odkażania ran. Zabiegi z jej udziałem ułatwiają usuwanie problemu suchej skóry, zmniejszają także widoczność zaskórników. Jej innym zastosowaniem może być redukcja worków i cieni pod oczami.

Woda utleniona na twarz - w jaki sposób ją stosować?

Woda utleniona na twarz może być stosowana bezpośrednio na skórę. Przed przeprowadzeniem samodzielnego zabiegu należy oczyścić, a następnie osuszyć skórę twarzy. Najlepiej użyć do tego celu płynu do demakijażu albo płynu micelarnego. Po demakijażu należy oczyścić twarz, używając produktów oczyszczających (np. żel, pianka). Na taką skórę można aplikować wodę utlenioną. Najlepiej w tym celu nawilżyć wacik w wodzie utlenionej, a później dokładnie obmyć nim powierzchnię skóry w okolicy oczu, uważając aby płyn nie dostał się do oka. Wodę utlenioną należy utrzymywać na skórze przez około 20-30 minut. Po 30 minutach można skórę umyć letnią wodą. Tak samo można przemywać skórę z widocznym cellulitem. Kiedy przeprowadzić zabieg? Skóra może reagować bardzo indywidualnie na wodę utlenioną, dlatego czasami mogą pojawić się miejscowe podrażnienia. Optymalna pora na zabieg to wieczór, przed pójściem spać. Po zabiegu lepiej unikać słońca, ponieważ promieniowanie może dodatkowo podrażniać wysuszoną skórę. Zabieg można wykonywać codziennie.

Przeczytaj również o zmarszczkach pod oczami

Woda utleniona na twarz - jakie efekty zapewnia?

Woda utleniona na twarz wykazuje działanie przeciwbakteryjne, dlatego wykorzystywana w kuracji trądziku.

Co więcej, może mieć także następujące działanie:

  • rozjaśnia przebarwienia na skórze,
  • niweluje pryszcze i inne stany zapalne skóry,
  • rozjaśnia ciemniejsze włoski (np. nad górną wargą),
  • spłyca głębokość zmarszczek.
Izoze krem pod oczy

IZOZE EYEODŻYWCZE ROZWIĄZANIE POD OCZY W POSTACI KREMUKUP TERAZ

Warto jednak pamiętać, że działanie na cienie i worki pod oczami powinno być złożone, dlatego stosowanie tylko wody utlenionej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jak zatem wspomóc skórę. Warto wprowadzić systematyczną aktywność fizyczną, zwłaszcza na świeżym powietrzu, gdzie jest dostęp do słońca i tlenu. Ponadto dietę bogatą w warzywa i owoce, a także optymalną ilość wody. Równie istotna jest pielęgnacja skóry przy użyciu naturalnych kremów na cienie i worki pod oczami.

Podsumowując, woda utleniona to produkt, który nie jest mimo wszystko rekomendowany w codziennej pielęgnacji. Istnieje duże ryzyko, ze może podrażnić skórę, dlatego lepiej wybrać inne produkty które wspomagają usuwanie cieni i  worków pod oczami, a rynek kosmetyczny oferuje ich bardzo wiele, dlatego każdy bez problemu może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.


Bibliografia:

1. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
2. Carlo A., Anna M.M., Chiara S., and Donatella V., Stability studies of new cosmetic formulations with vegetables extracts as functional agents, 2001
3. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008
4. Cunningham W.J., Antiwrinkle Products, 2005

11 głosów

Komentarze

oliwia - 2023-04-13 15:07:05

woda utleniona na twarz u mnie szła tylko wtedy gdy miałam jakieś skaleczenie, wyciśniętą krostę itp. teraz w ogóle nie używam..

Amelia Cz - 2023-04-07 16:23:37

Na pryszcze OK ale nie do okolicy oka w moim przypadku. Mam super suchą skórę.

magdalena - 2023-04-02 09:54:00

woda utleniona na twarz u mnie szła tylko wtedy gdy miałam jakieś skaleczenie, wyciśniętą krostę itp. teraz w ogóle nie używam..

Opinie o Izoze - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊