Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Czy urynoterapia działa na zmarszczki na twarzy?

Strona główna » Blog » Czy urynoterapia działa na zmarszczki na twarzy?

Urynoterapia, zmarszczki na twarzy – co mają ze sobą wspólnego? Otóż coraz częściej urynoterapię poleca się jako metodę na zachowanie młodego wyglądu. Upływ czasu widać szczególnie poprzez zmiany na skórze, która to – jako największy organ ludzkiego ciała i zarazem ten najbardziej wystawiony na działanie niesprzyjających warunków zewnętrznych – jest mocno narażona na uszkodzenia i zmęczenie. Pierwsze widoczne zmarszczki na twarzy i/lub zmarszczki pod oczami bywają doświadczeniem niezwykle przykrym i trudnym. Czy faktycznie połączenie urynoterapia, zmarszczki na twarzy pozytywnie działa?

Urynoterapia zmarszczki an twarzy czym jest tajemnicza kuracjaUrynoterapia – zmarszczki na twarzy – czym jest tajemnicza kuracja?

Urynoterapia zmarszczek na twarzy to, jak sama nazwa wskazuje, to niekonwencjonalna metoda lecznicza i pielęgnacyjna, u której podstaw stoi przekonanie o dobrodziejskich właściwościach moczu. Istnieje wiele sposobów praktykowania urynoterapii: od okładów z tej substancji, przez smarowanie nią skóry, płukanie jamy ustnej, po picie szklanki na czczo zaraz po przebudzeniu. Mniej popularne, ale wciąż praktykowane są wszelkiego rodzaju płukanki i okłady lub lewatywy z użyciem moczu. Nawet Google wśród wyników wyszukiwania proponuje hasło: urynoterapia zmarszczki na twarzy. Jak można się domyślić jest to metoda kontrowersyjna, której się nie zaleca ani w ramach medycyny, ani kosmetologii.

Przeczytaj również o zmarszczkach pod oczami

Urynoterapia – zmarszczki na twarzy – jak miałoby to działać?

Urynoterapia zmarszczek na twarzy ma swoich zwolenników. Nierzadko podkreślają oni rewelacyjne rezultaty, jakie może ona przynieść. Okłady z wacików higienicznych bądź chusteczek materiałowych nasączonych moczem należałoby robić najlepiej codziennie (a minimum co drugi dzień) oraz trzymać na twarzy przez ok. 20 minut. Po upływie tego czasu niektórzy urynoterapeuci zalecają zmycie pozostałości z twarzy, a inni wprost przeciwnie: polecają, aby pozwolić, żeby cały mocz się wchłonął. Pierwsze efekty powinny pojawić się po miesiącu regularnego stosowania. Takie okłady miałyby intensywnie nawilżać skórę oraz działać odblokowująco na pory, co korzystnie wpłynęłoby na funkcjonowanie całego organu, dzięki czemu zmarszczki na twarzy i zmarszczki pod oczami uległyby spłyceniu.

Izoze krem pod oczy

IZOZE EYEKREM NA SWĘDZĄCE ZACZERWIENIENIA POD OKIEMKUP TERAZ

Urynoterapia – zmarszczki na twarzy i zmarszczki pod oczami – jaka jest skuteczność?

Urynoterapia zmarszczek na twarzy nie wydaje się metodą skuteczną. Prawda jest taka, że nie istnieją żadne realne, naukowe dowody na wyjątkowe właściwości moczu, a środowisko lekarskie odradza zarówno jego picie jak i sporządzanie zeń okładów. Prawdą jest natomiast, że składnik aktywny o korzystnym działaniu na skórę, znajdujący się w tej substancji, to mocznik. Ma on działanie silnie nawilżające oraz jest dostępny w wielu kosmetykach drogeryjnych, które podziałają na skórę nieporównywalnie lepiej niż urynoterapia.

Urynoterapia – zmarszczki na twarzy – jakie są przeciwwskazania?

Urynoterapia, zmarszczki na twarzy nie jest dobrym zestawieniem. Metoda ta nie powinna być stosowana m.in z następujących powodów:

  • funkcją oddawania uryny jest wydalenie z organizmu substancji niepożądanych, zatem ponowne wprowadzanie jej do organizmu poprzez skórę lub układ pokarmowy jest niewskazane
  • nawet w świeżym moczu obecna jest duża ilość bakterii, które nie mają działania dobroczynnego dla ludzkiego zdrowia
  • skóra jest organem silnie absorbującym wszystko, co się na niej położy. Na okładzie z uryny namnażają się bakterie, które później wchłania skóra. Może to doprowadzić do silnych stanów zapalnych, przesuszenia oraz zaburzenia bariery hydrolipidowej.

Urynoterapia – zmarszczki na twarzy - Podsumowanie

Urynoterapia zmarszczek na twarzy nie jest najlepszą metodą dbania o cerę i zdrowie. Dobrymi sposobami na pozbycie się lub spłycenie zmarszczek na twarzy i zmarszczek pod oczami jest stosowanie silnie nawilżających kosmetyków oraz substancji aktywnych takich jak ceramidy, witamina C, cynk, witamina A, bakuchiol, retinol i niacynamidy. Podczas dnia warto nosić filtr SPF 50. Również regularne i systematyczne masaże twarzy (czy to wałeczkiem, kamieniem gua sha czy dłońmi) pozwala zmarszczkom na twarzy i zmarszczkom pod oczami spłycić się lub zupełnie zniknąć.


Bibliografia:

1. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016
2. Dover J.S., Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, 2005

10 głosów

Komentarze

Asiia - 2024-05-29 17:18:21

Dobrze, że o tym piszecie! Tyle rzeczy się słyszało o tych urynoterapiach, ale koniec w końców nie ma potwierdzonego działania.

nieprzekonana - 2024-05-16 21:30:14

nie, nie dla mnie jeżeli chodzi o takie pomysły.. naaaah.

michalina - 2024-05-01 11:27:58

nie wiem czy do mnie przemawia urynoterapia. zmarszczki na twarzy mam ale nie czuję się przekonana do takiej terapii.

Opinie o Izoze - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊