Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Odwodniona skóra pod oczami- jak ją poprawić?

Strona główna » Blog » Odwodniona skóra pod oczami- jak ją poprawić?

Odwodniona skóra pod oczami to dość powszechny problem. Zwykle odpowiedzialna jest za to niewłaściwa pielęgnacja skóry oraz słaba ochrona przed wpływem czynników zewnętrznych. Problemy pojawiają się również wraz z wiekiem i postępującymi procesami starzenia. Jak poradzić sobie z problemem odwodnionej skóry pod oczami? Na szczęście istnieje na to kilka sposobów.

Odwodniona skóra pod oczami - dlaczego powstaje?Odwodniona skóra pod oczami

Odwodniona skóra pod oczami może powstawać z różnych powodów.

Do najczęstszych należą:

  • nieprawidłowa pielęgnacja. Brak nawilżenia sprawia, że pozbawiona gruczołów łojowych skóra pod oczami szybciej się przesusza pod wpływem działania czynników zewnętrznych. Jednocześnie przesuszenie skóry w tej okolicy przyspiesza proces starzenia. W związku z tym krem nawilżający należy stosować już po 20. roku życia,
  • brak ochrony przed słońcem. Słońce dodatkowo osłabia delikatną warstwę hydrolipidową, która szybciej traci wodę i staje się bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych np. mrozu i wiatru. W związku z tym ochronę przeciwsłoneczną należy stosować regularnie, nie tylko podczas opalania, ale również na co dzień
  • naturalny proces starzenia się skóry. Poziom nawilżenia zmniejsza się wraz z wiekiem. Odpowiadają za to głównie fibroblasty, które z biegiem czasu są coraz mniej aktywne i wytwarzają mniej kwasu hialuronowego. Szczególnie po ukończeniu 30. roku życia należy skupić się na intensywnym nawilżaniu skóry pod oczami,
  • niezdrowy tryb życia. Zarówno przesuszona skóra, jak i widoczne cienie pod oczami mogą być spowodowane przez niehigieniczny tryb życia. Nadrzędne znaczenie mają tutaj przede wszystkim chroniczne zmęczenie, stres, zła dieta, problemy z zasypianiem i słaba jakość snu. Zagrożeniem dla dobrej kondycji skóry jest również słabe nawodnienie organizmu, niewystarczająca ilość witamin oraz składników mineralnych.

Przeczytaj również jak zwalczyć zmarszczki pod oczami

Izoze krem pod oczy

IZOZE EYEPIELĘGNACJA DLA ODWODNIONEJ SKÓRY POD OCZAMIKUP TERAZ

Odwodniona skóra pod oczami – jak sobie z nią radzić?

Odwodniona skóra pod oczami wymaga specjalnego traktowania. Przede wszystkim wskazane jest stosowanie intensywnie nawilżających kremów, szczególnie na noc. Precyzyjnie należy dobierać kosmetyki do demakijażu. Nie powinny zawierać alkoholu, mydła i detergentów, które mogą podrażniać delikatny naskórek. Natomiast kilka razy w tygodniu warto nakładać na skórę maseczkę nawilżającą. Oprócz zewnętrznej pielęgnacji należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizm.

Przeciętny człowiek powinien wypijać każdego dnia co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Warto jednak pamiętać, że ilość ta zmienia się w zależności od wieku, aktywności czy innych uwarunkowań.

Podsumowując, odwodniona skóra pod oczami to przede wszystkim defekt kosmetyczny, który znacząco wpływa na urodę. W związku z tym należy zadbać o prawidłowa pielęgnację skóry. Kluczowe jest stosowanie specjalnych kremów pod oczy, jak i prawidłowe nawodnienie w ciągu dnia. Optymalna ilość wody, którą wypijamy wciągu dnia wpływa nie tylko na kondycje skóry, ale również inne procesy życiowe, poprawiając jakość naszego życia. Pamiętając o tych prostych zasadach, odwodniona skóra pod oczami przestanie być problemem w naszym życiu.


Bibliografia

1. Katarzyna Bosacka i Maria Noszczyk, Cena urody. Tanie czy drogie? Jak kupować kosmetyki?, Wydawnictwo Prószyński i S-ka
2. Morganti P., Skin hydration, 1999
3. Rohrich, R. J., Mesotherapy: What Is It? Does It Work? 2005

9 głosów

Komentarze

doniula - 2021-10-26 20:25:31

tak:) ja jak zaczęłam smarować twarz i okolice oczu tak cera wygląda na młodszą. poza tym odbudowywanie warstwy hydrolipidowej jest super ważne.

lisbona - 2021-10-17 09:49:15

odwodniona skóra pod oczami faktycznie może później wyglądać na bardziej pełną zmarszczek?

Opinie o Izoze - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊