Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łuszcząca się skóra pod oczami – co robić?

Strona główna » Blog » Łuszcząca się skóra pod oczami – co robić?

Łuszcząca się skóra pod oczami to problem, który może mieć różne podłoże. Często przyczyną może być nieodpowiednia pielęgnacja oraz niewłaściwa ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych. Może być objawem reakcji alergicznej albo wynikiem toczącego się stanu zapalnego powieki i spojówek.

Łuszcząca się skóra pod oczami – przyczynyŁuszcząca się skóra pod oczami - przyczyny

Łuszcząca się skóra pod oczami wymaga zastosowania odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Jest to objaw przesuszenia się skóry, może być związany z uszkodzeniem bariery hydro-lipidowej, która zapobiega utracie wilgoci. Łuszcząca się skóra pod oczami może być spowodowana reakcją alergiczną na różne substancje zawarte w kroplach do oczu, kosmetykach, kremach. Jeśli zmiany utrzymują się długo, skóra może stać się sucha, pomarszczona i zgrubiała.

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i zawiera mało gruczołów łojowych, nie sprzyja jej:

  • niehigieniczny tryb życia,
  • mało snu,
  • zła dieta.

Problem łuszczącej się skóry pod oczami może występować w wyniku wystawiania jej na nadmierne działanie promieni słonecznych bez zastosowania odpowiednich filtrów. Jeśli łuszcząca się skóra pod oczami związana jest także z występowaniem innych objawów jak świąd, pieczenie, to znaczy, że zmiany powinien zdiagnozować lekarz, ponieważ mogą one być objawem łuszczycy, grzybicy lub atopowego zapalenia skóry.

Izoze krem pod oczy

IZOZE EYEKREM NA ŁUSZCZĄCĄ SIĘ SKÓRĘ POD OCZAMIKUP TERAZ

Łuszcząca się skóra pod oczami – zapobieganie

Łuszcząca się skóra pod oczami może pojawić się w różnych okresach życia, aby temu zapobiegać, niezbędna jest właściwa profilaktyka, nawilżanie i osłona przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Niezbędną czynnością jest właściwy demakijaż. Należy stosować naturalne płyny miceralne, mleczka, olejki, trzeba zwrócić uwagę, aby nie posiadały w składzie sztucznych barwników i konserwantów.

Kremy stosowane pod oczy powinny być specjalnie przeznaczone do tego celu, ponieważ są one poddawane testom okulistycznym.

Bardzo ważne jest regularne nawilżanie skóry wokół oczu, jeśli akurat nie ma do dyspozycji odpowiedniego kremu, to lepsze będzie użycie innego kosmetyku nawilżającego niż nieużycie go wcale.

Łuszcząca się skóra pod oczami – pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami

Łuszcząca się skóra pod oczami jest sygnałem, że należy zwrócić uwagę na sposób jej pielęgnacji. Należy zrezygnować z mycia skóry zwykłym mydłem, stosowania kosmetyków, co do których jest podejrzenie, że mogą być przyczyną łuszczenia się skóry pod oczami. Trzeba również zrezygnować z opalania się na słońcu bądź w solarium. Należy zastosować kremy dostępne w aptece, co do których jest pewność, że nie podrażnią skóry wokół oczu. Kosmetyki emoliencyjne dostarczają skórze lipidów, stymulują w ten sposób skórę do odbudowy naturalnej bariery ochronnej. Łuszcząca się skóra pod oczami może być pielęgnowana przy pomocy naturalnych olejków, np. arganowego i masła kakaowego.

Sprawdź jakie istnieją domowe sposoby na zmarszczki pod oczami

Łuszcząca się skóra wokół oczu – inne metody pielęgnacji

Łuszcząca się skóra pod oczami może być dodatkowo stymulowana w celu poprawienia krążenia krwi. Delikatny masaż przy pomocy kostek lodu pomaga ożywić i dotlenić tkanki skóry.

Łuszczenie się skóry pod oczami nie jest wyjątkowo niepokojącym objawem, ale warto stosować profilaktykę, skutecznie nawilżać skórę i pić duże ilości wody.


Bibliografia

1. Jankowiak W., Schaschner K., Surowce roślinne kosmetyce – fitokosmetyki, “Kosmetologia Estetyczna” 2013; 4, 2.
2. The Merck manual. Objawy kliniczne: praktyczny przewodnik diagnostyki i terapii, pod. red. Porter R., Kaplan J., Homeier B., Wrocław 2010

8 głosów

Komentarze

Patrycja K - 2022-07-27 12:14:18

Dlatego lepiej iść i pokazać specjaliście. Idź z mamą @Ola Fasola i się dowiecie co to dokładnie jest.

ola fasola - 2022-07-09 22:37:41

mojej mamie cos takiego sie robi i szukam co to moze być

Marta - 2022-06-30 08:29:57

No to może być AZS albo jakaś alergia czy grzybica. U mnie wyszła alergia a też łuszcząca się skóra pod oczami mi się zrobiła.

Opinie o Izoze - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊