Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Krem pod oczy z witaminą C – jak działa?

Strona główna » Blog » Krem pod oczy z witaminą C – jak działa?

Krem pod oczy z witaminą C to kosmetyk, który można znaleźć w niemal każdej drogerii, zarówno tej internetowej, jak i stacjonarnej. Zanim jednak zdecydujemy się na jego zakup i stosowanie, dobrze byłoby się czegoś o nim dowiedzieć. Przede wszystkim, warto byłoby zapoznać się z właściwościami kremu pod oczy wzbogaconego o witaminę C. Warto także mieć świadomość tego, w jaki sposób używać tego kosmetyku. Na pewno niesamowicie ważna jest systematyczność.

Witamina c kremKrem pod oczy z witaminą C – jakie właściwości posiada?

Krem pod oczy z witaminą C to kosmetyk o wszechstronnych właściwościach.

Zazwyczaj, można oczekiwać od niego działania:

  • antyoksydacyjnego
  • rozświetlającego
  • przeciwzapalnego
  • nawilżającego

Dzięki wspomnianym właściwościom, krem pod oczy z witaminą C radzi sobie z naprawdę wieloma problemami skórnymi. W kompleksowy sposób zaspokaja także potrzeby wrażliwej skóry w okolicy oczu.

Przeczytaj również jak zwalczyć zmarszczki pod oczami

Krem pod oczy z witaminą C – jak go stosować?

Krem pod oczy z witaminą C to kosmetyk, który może okazać się skuteczny pod warunkiem, że będziemy go odpowiednio stosować. Najważniejsze jest bez wątpienia to, aby krem aplikować zawsze na jak najstaranniej oczyszczoną skórę pod oczami. Wówczas składniki aktywne w nim zawarte będą miały szansę skutecznie zadziałać. Niesamowicie istotna jest także systematyczność. Krem pod oczy z witaminą C powinien być aplikowany na skórę w okolicy oczu minimum raz w ciągu dnia. Można użyć go zarówno o poranku, jak i wieczorem. Wszystko zależy więc od naszych preferencji. Niesamowicie istotna jest odpowiednia technika stosowania kremu. Powinien być on wklepywany w skórę, a nie wcierany. Wcieranie mogłoby bowiem doprowadzić do nadmiernego rozciągnięcia skóry, a to zaś z kolei mogłoby się przyczynić do powstania zmarszczek.

Izoze krem pod oczy

IZOZE EYEKREM NA SKÓRĘ POD OCZAMIKUP TERAZ

Krem pod oczy z witaminą C – na jakie efekty można będzie liczyć?

Krem pod oczy z witaminą C jest w stanie przynieść naprawdę satysfakcjonujące efekty, jeśli zatroszczymy się o regularność. Przede wszystkim, można będzie liczyć na to, że nasza skóra zostanie dogłębnie nawilżona. Będzie więc charakteryzowała się miękkością oraz oczywiście stanie się przyjemna w dotyku. Na tym jednak nie koniec. Krem pod oczy z witaminą C sprawi również, że zmniejszą się sine cienie pod naszymi oczami. Dokuczają one przede wszystkim osobom o jasnej i bardzo jasnej karnacji. Od kremu pod oczy z witaminą C można oczekiwać także wygładzenia drobnych, nieutrwalonych jeszcze zmarszczek. To, kiedy pojawią się rezultaty jest jednak kwestią indywidualną. Każda skóra mierzy się bowiem z nieco innymi problemami. Niemniej jednak, powinny pojawić się one po kilku tygodniach codziennego wklepywania kosmetyku w skórę pod oczami. Warto więc zachować cierpliwość. Bardzo ważne jest także to, aby oprócz witaminy C, krem pod oczy zawierał także inne skuteczne substancje, najlepiej pochodzenia naturalnego. Wówczas z dużym prawdopodobieństwem będzie on efektywny.

Podsumowując, bez trudu można stwierdzić, że krem pod oczy wzbogacony o dodatek witaminy C jest kosmetykiem bardzo skutecznym. Jest w stanie w kompleksowy sposób zaspokoić potrzeby skóry w okolicy oczu, o ile będzie oczywiście systematycznie stosowany. Warto byłoby także zadbać o właściwą dietę oraz o higienę snu.


Bibliografia:

1. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
2. Carlo A., Anna M.M., Chiara S., and Donatella V., Stability studies of new cosmetic formulations with vegetables extracts as functional agents, 2001
3. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008

9 głosów

Komentarze

Magda Lena - 2022-07-27 08:43:09

Prubowalam na sobie. Na mnie krem pod oczy z witamina C sie sprawdza.

Pawłowska K - 2022-07-19 22:11:28

Ja mam w sumie serum z wit c i one mi rozjaśnia przebarwienia. Ma to w sumie sens by nakładać na cienie pod oczami..

marcysia - 2022-07-14 23:07:49

a to chyba znana jest metoda by nakladac sobie krem pod oczy z witamina c bo ona rozjasnia.

Opinie o Izoze - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊