Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dlaczego krem pod oczy dla młodej cery jest tak ważny?

Strona główna » Blog » Dlaczego krem pod oczy dla młodej cery jest tak ważny?

Krem pod oczy dla młodej cery to kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej osoby dbającej o swoją skórę. Mylne jest przekonanie, że kremy pod oczy dedykowane są jedynie osobom z pierwszymi oznakami starzenia lub przemęczonym. Regularne stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych pod oczy potrafi znacząco zmienić wygląd cienkiej skóry, nadać jej blasku i co najważniejsze dla młodych osób, opóźnić procesy starzenia skóry. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego pielęgnacja skóry pod oczami jest tak ważna w młodym wieku oraz czym powinien wyróżniać się skuteczny krem. 

Dlaczego należy stosować krem pod oczy dla młodej ceryDlaczego należy stosować krem pod oczy dla młodej cery?

Skóra pod oczami jako pierwsza pokazuje po sobie oznaki starzenia. Jest niezwykle cienka, więc należy szczególnie o nią dbać, by zachować jak najdłużej jej promienny i młodzieńczy wygląd. Uboga rutyna pielęgnacyjna, zbyt mała ilość wypijanych płynów podczas dnia i kiepska dieta to najczęstsze przyczyny pogarszania się wyglądu skóry. Oprócz dbania o organizm od wewnątrz, warto już od nastoletnich lat skórę systematycznie nawilżać i pielęgnować. Traktowanie młodej skóry pod oczami kremami pod oczy dla nastolatków znacznie potrafi opóźnić proces starzenia naskórka. Sprawdza się tu powiedzenie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Na nawilżonej skórze, która dodatkowo masowana opuszkami palców, zmarszczki pojawiają się znacznie później, niż na skórze odwodnionej, której brak elastyczności. Z tego powodu ważne jest, by już w młodym wieku dbać zarówno o stan cery, jak i skóry pod oczami.

Sprawdź jakie istnieją domowe sposoby na zmarszczki pod oczami

Kiedy zacząć używać kremu pod oczy?

Nie ma ściśle określonego wieku, od którego konieczne jest używanie kremu pod oczy dla młodej cery. Im szybciej cera zacznie być należycie pielęgnowana, tym w lepszej kondycji będzie przez lata. Nastolatki, które stawiają swoje pierwsze kroki w makijażu dziennym, szczególnie powinny zgłębić temat pielęgnacji, która jest absolutną podstawą ładnego i trwałego makijażu. Stosowanie kremów pod makijaż, nawet ten bardzo subtelny, zapobiega negatywnemu działaniu składników wysuszających zawartych w kosmetykach kolorowych. Krem pod oczy dla młodej cery jest także polecany, kiedy stosowany jest korektor pod oczy. Podsumowując, nie ma idealnego wieku, kiedy konieczne jest rozpoczęcie używania kremów, niemniej im wcześniej zacznie się pielęgnować skórę, tym dłużej będzie wyglądać młodo i jedwabiście.

Izoze krem pod oczy

IZOZE EYESKUTECZNY KREM NA ZMARSZCZKI POD OCZAMIKUP TERAZ

Krem pod oczy dla nastolatków a dorosłych

Krem pod oczy dla młodej cery będzie różnić się od tego dedykowanego dla osób dojrzałych. O ile zastosowanie obu produktów jest takie samo, czyli poprawienie wyglądu skóry poprzez nawilżenie i nadanie sprężystości, tak składniki aktywne w nich zawarte będą inne. Kremy pod oczy dla nastolatków będą wyróżniały się lżejszą i delikatniejszą formułą, która sprawia, że krem ekspresowo wchłania się w skórę. Z kolei w kremach dla osób z pierwszymi oznakami starzenia, kosmetyki pielęgnacyjne mają bardziej odżywcze i tłuste formuły. Składniki zawarte w kremach mają znacznie wyższe stężenie, gdyż skóra latami pielęgnowana ma znacznie większą tolerancję na działanie substancji odżywczych, niż skóra młoda.

Oto składniki, które najczęściej znajdują się w kremach pod oczy dla młodej cery:

  • Kwas hialuronowy,
  • Naturalne wyciągi roślinne,
  • Woda termalna,
  • Hydrolaty roślinne,
  • Lekkie oleje roślinne.

Jak stosować krem pod oczy dla młodej cery?

Krem pod oczy dla młodej cery powinien być używany przede wszystkim systematycznie, bez pominięcia żadnego dnia. Nakładać go należy zarówno w dni, kiedy nakłada się makijaż, jak i podczas dni spędzonych w domu. By krem działał najskuteczniej, warto wklepywać go rano i wieczorem. Świetnym trikiem jest także trzymanie kremu pod oczy dla młodej cery w lodówce. Nałożenie chłodnego kremu przynosi niesamowity relaks i ulgę szczególnie po nocy spędzonej przed książkami. Kremu nie trzeba wklepywać dużo, wystarczy, by krem jedynie pokrył całą strefę pod oczami. I co najważniejsze, kremu pod oczy dla nastolatków nie wolno aplikować bezpośrednio palcem z opakowania! Na dłoniach często znajdują się zarazki, co wpływa na szybsze psucie się kosmetyku. Lepszym wyborem jest jednorazowy patyczek higieniczny.

Stosowanie kremu pod oczy przez młode osoby pozwoli cieszyć się rozświetloną i sprężystą skórą, która będzie doskonale prezentować się zarówno w makijażu, jak i bez niego. Kremy pod oczy zapobiegają utracie nawilżenia i jędrności, które w późniejszym czasie niesamowicie trudno odzyskać. Z tego powodu w kosmetyczce nastolatki obowiązkowym produktem powinien stać się lekki krem odżywczy pod oczy, którego systematyczne stosowanie pozwoli cieszyć się młodym wyglądem na lata.


Bibliografia:

1. Del Rosso J.Q., Kosmeceutyki o działaniu nawilżającym, 2006
2. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
3 .Żurowska K., Kwas hialuronowy‐natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009

1 głosów

Komentarze

Opinie o Izoze - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊