Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Botoks pod oczy- czy warto?

Strona główna » Blog » Botoks pod oczy- czy warto?

Botoks pod oczy jest jedną z bardziej inwazyjnych metod na pozbycie się problemu widocznych na twarzy zmarszczek. Pojawiające się z czasem zmarszczki wokół oczu zwane potocznie kurzymi łapkami są wynikiem dynamicznych skurczów mięśni twarzy. Mimowolne mrużenie oczu, szczery uśmiech, marszczenie brwi czy śmiech w naturalny sposób powoduje powstawanie zmarszczek mimicznych. Wiele z nich pojawia się właśnie w okolicy oczu. Powszechnie znamy wiele różnych metod na to, aby im zapobiegać jednak zastosowany botoks pod oczy jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod na tak zwane kurze łapki.

BotoksBotoks pod oczy- warto wykonać zabieg?

Jeżeli rozprawienie się z tym rodzajem bruzd z użyciem dostępnych kremów czy maści nie daje pożądanych rezultatów, jedynym sensownym wyjściem wydaje się w tej sytuacji zabieg z użyciem związku o nazwie botoks. Zmarszczki pod oczami są często powszechnym problemem natury kosmetycznej wielu kobiet w różnym wieku i w zależności od ich zaawansowania możemy podjąć próby ich zniwelowania poprzez poddanie się zabiegowi botoks.

Oczy i ich okolice są bardzo delikatne i niewłaściwa pielęgnacja tych okolic może powodować właśnie powstawanie zmarszczek poprzez nieodpowiednie oczyszczanie czy zbyt intensywne pocieranie.

Botoks pod oczy – jak działa?

Potoczna nazwa botox odnosi się do związku toksyny botulinowej typu A. Inna powszechnie znana nazwa to jad kiełbasiany. Podana w dużej dawce jest silnie trująca, jednak w niewielkim stężeniu używana jest z powodzeniem w powszechnych zabiegach medycznych z podkreśleniem użycia w zabiegach medycyny estetycznej.

Zobacz: Naturalny krem pod oczy

Substancja ta jest neurotoksyną, co oznacza że działa ona na nasz układ nerwowy. Jej działanie polega na zablokowaniu połączeń między zakończeniami nerwów oraz obejmowanymi przez nie mięśniami, co powoduje ich rozluźnienie. Dokładnie z tego powodu botoks obecnie stosowany jest w zmniejszaniu zmarszczek mimicznych twarzy, czyli tych wywołanych przez ruchy jej mięśni.

Warto w tym miejscu również zaznaczyć, że zastosowany botoks pod oczy nie daje długotrwałego efektu, wręcz przeciwnie jest on odwracalny. W momencie neutralizacji wstrzykniętej toksyny botulinowej mięsień odzyskuje swoją wcześniejszą zdolność i zmarszczka mimiczna pod oczami znowu zaczyna być widzialna. Botoks pod oczy jednak możemy z powodzeniem powtarzać w sposób systematyczny, w momencie gdy zauważymy że efekt jego działania zaczyna się zmniejszać.

Poprzez użycie botoxu lekarz może zlikwidować:

  • zmarszczki na czole – poprzeczne lub tak zwane lwie (pionowe pomiędzy łukami brwiowymi),
  • kurze łapki,
  • zmarszczki dolnej powieki oka,
  • te nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza),
  • na szyi,
  • podnieść opadające kąciki ust.
Izoze krem pod oczy

IZOZE EYESKUTECZNE DZIAŁANIE NA ZMARSZCZKIKUP TERAZ

Botoks pod oczy- jak wygląda procedura?

Po iniekcji botoksu cienką igłą w miejsce widocznej zmarszczki dochodzi do jej wygładzenia . Zastrzyk podaje się również w różnych miejscach na twarzy. Poprzez iniekcję paraliżuje się mięśnie twarzy. Na końcowy efekt trzeba jednak poczekać, odpowiednio od 3 do 10 dni w zależności od predyspozycji danej osoby, w tym od jej wieku oraz stanu skóry na którą została podany botox pod oczy. Efekt ten utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy.

Botoks pod oczy a inne rozwiązanie

Jedną z alternatyw na botoks pod oczy jest zastosowanie odpowiednich kremów i metod ochrony przeciwsłonecznej twarzy i oczu. Zmarszczki w tym miejscu są w najczęściej spowodowane szkodliwym działaniem promieni UV, które niszczy skórę i znajdujący się w niej kolagen. W kosmetykach ochronnych należy szukać minerałów takich jak dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku, są to bowiem pierwiastki najmniej drażniące wrażliwą okolicę oka. Należy również używać produktów z dużą zawartością antyoksydantów które skutecznie hamują powstawanie nowych zmarszczek. Trzeba przy tym pamiętać, że każda skóra wymaga indywidualnie dobranych produktów do jej potrzeb.

Uwaga!

TERAZ na stronie izoze.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na zmarszczki pod oczami Izoze. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. J.L. Pfenninger, G.C. Flower, A. Kaszuba, Procedury zabiegowe i diagnostyczne w dermatologii i medycynie estetycznej, Wydawnictwo: Elselvier Urban&Partner, Wrocław, 2012
2. J. Carruthers, Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, Wrocław: Elsevier Urban & Partner, 2011

11 głosów

Komentarze

Martyna Rogala - 2020-12-05 16:18:31

Na pewno daje efekty bardzo dobre o ile dasz temu czas. Wątpię, że Ci Joanna odpowie, ale też robię takie rzeczy i mi pod oczami skóra się polepszyła. Akupunktura, nawilżanie, ćwiczenie, zimne okłady i ogólnie okłady ziołowe i wiele można zrobić.

loffy - 2020-12-03 21:30:29

to co podajesz ma szanse walczyc ze zmarszczkami pod oczami czy nie bardzo?

Joanna - 2020-11-30 12:04:13

Ja bym się trochę bała, bo jednak to jest już jakaś mocniejsza ingerencja..... Wolę jednak pozostać przy tym co jest mi znane czyli masażach, ćwiczeniach, kremach i okładach. Nie dla mnie wbijanie igieł itp.

B.J. - 2020-11-28 15:03:52

ciągle się o tym mówi, więc może i ja się w końcu skuszę haha :D

AGA - 2020-11-25 18:17:29

botoks pod oczy jest ok, ale dla mnie powinno się na co dzień stosować też różne rozwiązania jak właśnie krem czy balsam pod oczy :)

Aldoa - 2020-11-16 12:13:17

według mnie zabieg botoksu pod oczy warto wykonywać co kilka miesięcy. Skóra wygląda zdecydowanie młodziej :)

Opinie o Izoze - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊