Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Bladość twarzy i sińce pod oczami- jak sobie z nimi radzić?

Strona główna » Blog » Bladość twarzy i sińce pod oczami- jak sobie z nimi radzić?

Bladość twarzy i sińce pod oczami mogą mieć różne przyczyny. Najczęściej są one symptomem anemii. W niektórych przypadkach, szczególnie gdy pojawiają się dodatkowe objawy towarzyszące, mogą być oznaką poważnych schorzeń. Jakie są najczęstsze przyczyny bladości twarzy i sińców pod oczami? Jakie choroby zwiastują? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Bladość twarzy i sińce pod oczami - czy są groźne?Bladość twarzy i sińce pod oczami

Bladość twarzy i sińce pod oczami mogą wynikać z powszechnych przyczyn takich jak:

  • zmęczenie,
  • niewyspanie,
  • zła dieta,
  • nieodpowiednia pielęgnacja twarzy,
  • jasna karnacja.

W niektórych przypadkach mogą być jednak objawem groźnych chorób. W związku z tym należy obserwować swój organizm i zwrócić uwagę, czy pojawiają się dodatkowe objawy towarzyszące. Te dodatkowe objawy będą różne w zależności od choroby, której dotyczą. Aby wykluczyć lub potwierdzić podejrzenia, należy udać się do lekarza.

Izoze krem pod oczy

IZOZE EYEROZWIĄZANIE NA BLADOŚĆ TWARZY I SIŃCE POD OCZAMIKUP TERAZ

Bladość twarzy i sińce pod oczami - co oznaczają?

Bladość twarzy i sińce pod oczami to objaw, który polega na zmianie koloru skóry powodowany przez różne przyczyny. Zwykle takie objawy sugerują anemię, ale mogą również oznaczać inne schorzenia. Zwykle objawy te utrzymują się przez dłuższy czas i nie ustępują samoistnie lub po upływie krótkiego czasu.

Sprawdź jakie istnieją domowe sposoby na zmarszczki pod oczami

Bladość twarzy i sińce pod oczami - jak leczyć?

Jeśli mamy pewność, że bladość twarzy i sińce pod oczami nie są wynikiem poważnych chorób, można podjąć naturalne próby ich niwelowania. Największą skuteczność wykazują różnego rodzaju napary ziołowe, które mogą między innymi zawierać: szałwię lekarską, ziele świetlika, koszyczek rumianku czy rozmaryn. Kilka łyżeczek suszu należy zalać wrzątkiem i pozostawić pod przykryciem do ostygnięcia. Następnie należy namoczyć przygotowanym naparem waciki i wycisnąć nadmiar płynu. Następnie nałożyć na powieki i pozostawić na około 10-15 minut. Takie okłady minimalizują zaczerwienienia i opuchliznę pod oczami, a także działają łagodząco. Wymienione zioła można również zastąpić naparem z zielonej lub czarnej herbaty, które niemal każdy ma w swoim domu. Zawierają one taninę, która wykazuje właściwości ściągające.

Jak jeszcze zniwelować bladość twarzy i sińce pod oczami? Można w tym celu wykonać delikatny masaż skóry, używając do tego celu kostek lodu.

Aby masaż był przyjemniejszy, najlepiej umieścić je w bawełnianym woreczku. Następnie wykonywać nimi okrężne ruchy, które przyspieszają obieg krwi i minimalizują zasinienie pod oczami. Można też nałożyć na powieki plasterki ze świeżych ogórków lub kompresy z zimnych łyżeczek, które wcześniej należy umieścić na kilka minut w lodówce. Na bladość twarzy i sińce pod oczami może być również pomocna odpowiednia pielęgnacja skóry.

Podsumowując, zarówno bladość twarz i sińce pod oczami mogą być objawem choroby. Aby uzyskać trafną diagnozę, należy udać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania diagnostyczne. Jeśli ich wyniki okażą się być w normie, można podjąć domową kurację, która polega na stosowaniu odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry, jak i właściwie zbilansowanej diety. Oba te elementy mają istotny wpływ na kondycję oraz koloryt skóry.


Bibliografia

1. Vrcek I., Ozgur O., Nakra T., Infraorbital dark circles: A review of the pathogenesis, evaluation and treatment; J Cutam Aesthet Surg 2016, Apr – Jun, 9(2)
2. E. Boagacka, J. Salomon, M. Tupikowska „Zmiany skórne wokół oczu – kiedy podejrzewać alergię? Postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne”, Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UM we Wrocławiu, 2014r.

2 głosów

Komentarze

Aneczka - 2022-06-09 10:12:17

U mnie po genetyce to poszło. Od strony mojej mamy dużo osób ma bladość twarzy i sińce pod oczami.

sonia - 2022-03-30 19:45:57

cale zycie sie z tym zmagam bo ogolnie mam jasna karnacje przez co wszystkie czynka czy zylki u mnie widac cos mocno wiec jezeli chodzi o cienie pod oczami to wygladam jakbym tydzien nie spala

Opinie o Izoze - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊